Wilo Yonos PICO 25/1-6-130

4 680 Kč

4 190 Kč 4190

Vysoce účinné oběhové čerpadlo s automatickou regulací výkonu. Pro topení a chlazení. Tři provozní režimy, úsporný ECM motor, automatické odblokování, samočinné odvzdušnění, snadná montáž a nastavení.

Max. výtlak [m]: 6
Vestavná délka [mm]: 130
Připojovací závit: G 6/4"

SKLADEM 4 ks - u vás 22. 1. Doprava zdarma!

Wilo Yonos PICO

Wilo Yonos PICO 25/1-6-130

Oběhové čerpadlo s automatickou regulací - nová generaceOběhová čerpadla Wilo Yonos PICO patří mezi nejkvalitnější a nejprodávanější malá oběhová čerpadla pro rodinné domy. Jedná se o mokroběžné čerpadlo s integrovanou elektronickou regulací, která automaticky přizpůsobí výkon čerpadla aktuální potřebě otopné soustavy. Díky tomu je čerpadlo vysoce účinné a oproti starým neregulovaným čerpadlům může uspořit až 80% energie (v závislosti na konkrétní instalaci). Čerpadla Yonos PICO se nejčastěji využívají pro radiátorové topení, podlahové vytápění, chlazení nebo klimatizaci. Naopak není vhodné pro cirkulaci teplé užitkové/pitné vody.

Úsporný ECM motor je odolný proti zablokování a má velký záběrový moment, což usnadňuje jeho odblokování po delší nečinosti (např. letní odstávka). Čerpadlo je také vybaveno funkcí samočinného odvzdušnění, která zajišťuje tichý chod celé soustavy. Přehledný ovládací panel s LED displejem zobrazuje aktuální příkon čerpadla, nastavenou výtlačnou výšku a případná chybová hlášení. Díky praktickému ovládacímu knoflíku je možné velmi snadno nastavit vhodný provozní režim. Čerpadlo umožňuje nastavit variabilní tlak (pro běžné vytápění radiátory), konstantní tlak (pro podlahové vytápění) nebo pevné otáčky ve třech stupních (stejně jako u starých modelů). Rozměry a tvar čerpadla jsou přizpůsobeny starým neregulovaným čerpadlům, takže je možné provést jejich snadnou výměnu bez nutnosti úpravy potrubní nebo připojení. Podle potřeby je možné skříň čerpadla variabilně natočit do potřebné polohy. Pro elektrické zapojení je použit Wilo Konektor, do kterého se jednoduše upevní elektrický kabel a konektor se připojí k čerpadlu. Čerpadlo se dodává se dvěma kusy plochého těsnění, takže je ihned připraveno k použití.

Záměna oběhových čerpadel WiloČerpadla řady Yonos PICO jsou ideální pro výměnu starých neregulovaných čerpadel Wilo Star-RS, Wilo Star-E, Wilo ECO, Wilo P, Grundfos UPS, Grundofos UP, Grundfos Alpha aj. Při výběru vhodného čerpadla stačí pouze ověřit dimenzi připojení (nejčastěji 15, 25 nebo 30), maximální dopravní výšku čerpadla (nejčastěji 4, 6 nebo 8 metrů) a vestavnou délku čerpadla (180 nebo 130 mm).

Čerpadla Yonos PICO nejsou vhodná pro oběh teplé užitkové/pitné vody. Pro tyto účely použijte čerpadla Star-Z NOVA nebo Stratos PICO-Z.Hlavní výhody

 • Automatická regulace výkonu podle aktuální potřeby soustavy
 • Vysoká účinnost, nízká spotřeba energie
 • Tři provozní režimy - radiátory (variabilní tlak - 3 úrovně), podlahové vytápění (konstantní tlak - 3 úrovně), pevné otáčky (3 rychlosti)
 • Precizní nastavení požadované výtlačné výšky (zobrazuje se na LED displeji)
 • Úsporný ECM motor odolný proti zablokování
 • LED displej pro indikaci aktuálního příkonu (W)
 • Funkce automatického odblokování motoru po delší odstávce
 • Funkce samočinného odvzdušnění pro tichý chod čerpadla
 • Snadná montáž a nastavení - jednoduchá záměna za staré typy
 • Možnost nastavení skříně čerpadla do potřebné polohy
 • Jednoduché elektrické připojení přes Wilo Konektor
 • Zobrazení chybových hlášení na LED displeji
 • Záruka 5 letTechnické parametry modelu Yonos PICO 25/1-6-130

 • Max. výtlačná výška 6 m - vhodné pro cca 12-20 radiátorů nebo podlahové vytápění od 80 m2 do 220 m2 plochy
 • Připojovací závit G 6/4" - připojení na trubku Rp 1"
 • Vestavná délka 130 mm
 • Index energetické účinnosti EEI ≤ 0,20
 • Max. provozní tlak 10 bar
 • Povolené médium - topná voda, směs vody s glykolem do 50%
 • Max. teplota média +95°C při teplotě okolí do +40°C
 • Max. teplota média +110°C při teplotě okolí do +25°C
 • Min. teplota média -10°C
 • Síťová přípojka 1~230V, 50/60 Hz
 • Kabelový konektor 11 PF
 • Krití IPX 2D, izolace F
 • Hmotnost 1,9 kgAutomatické odblokování

Wilo Yonos PICO - odblokováníČerpadla Yonos PICO jsou vybavenou novou funkcí automatického odblokování rotoru. Ta zajišťuje, že čerpadlo bude připraveno k použití i po delší době nečinnost (např. letní odstávka) bez nutnosti složité demontáže. Pro zapnutí funkce automatického odblokování stačí v krátkém časovém odstupu zmáčknout bílé tlačítko. V poli odblokování se rozsvítí zelená dioda oznamující, že byl spuštěn režim odblokování rotoru. Po 5 vteřinách se na LED displeji zobrazí symbol pohybujících se ručiček, které signalizují zapínání automatického odblokování trvajícího cca 10 minut. Po dobu činnosti této funkce je slyšet slabý šum.Samočinné odvzdušnění

Wilo Yonos PICO - odvzdušněníV čerpadlech Yonos PICO byla vylepšena funkce odvzdušnění, která zajišťuje tichý chod čerpadla. Funkce "AIR" umožňuje samočinné odstranění nežádoucího vzduchu z hydraulické části čerpadla, především pak ložisek. Po spuštění této funkce čerpadlo cca 10 minut zvyšuje a snižuje průtok vody a vytlačuje vzduch ze zařízení. Tato funkce vyžaduje jen zapnutí a po skončení cyklu odvzdušňování se čerpadlo automaticky vrátí do původně nastaveného režimu.Chybová hlášení

LED displej čerpadla slouží také k určení případné poruchy čerpadla pomocí zabudovaných čidel a vyhodnocovacího zařízení. V případě poruchy zobrazí se na displeji zobrazí příslušný kód poruchy - přetížení, zkrat, chod na sucho, blokování, nízké napětí aj. (seznam kódů je uveden v návodu k obsluze).Wilo Yonos PICO - nová generaceWilo Yonos/Stratos PICO - instalace čerpadlaNastavení čerpadla pro vytápění radiátory

Wilo Yonos PICO - radiátoryNastavení čerpadla pro podlahové vytápění

Wilo Yonos PICO - podlahové vytápěníVariabilní nastavení polohy skříně a elektrické zapojení

Wilo Yonos PICO - montážPovolené montážní polohy čerpadla

Wilo Yonos PICO - montážní polohyRozměry čerpadla Yonos PICO

Wilo Yonos PICO - rozměrVýkonová charakteristika - variabilní tlak

Wilo Yonos PICO - výkonová křivkaVýkonová charakteristika - konstantní tlak

Wilo Yonos PICO - výkonová křivkaNáhrady starých čerpadel Wilo Star-RS

Wilo Yonos PICO - výkonová křivka

Max. výtlak [m]6
Vestavná délka [mm]130
Připojovací závitG 6/4"
Připojení na trubkuRp 1"
Maximální tlak systému [bar]6
Povolené čerpané médiumTopná voda dle VDI 2035, roztok vody a glykolu (max 1:1)
Index energetické účinnosti EEImax 0,20
Teplotní rozmezí médiaod -10°C do +110°C
Napětí / frekvence [V/Hz]1~230V / 50 Hz
Třída ochranyIPX2D
Třída izolaceF
Hmotnost [kg]1,9
Ostatnísoučástí je 2x těsnění a připojovací konektor
Záruční doba5 let

  Německá společnost Wilo je předním světovým výrobcem špičkové čerpací technicky pro zásobování vodou, odvádění a čištění odpadních vod, vytápění, chlazení a klimatizaci.

  Společnost Wilo SE je koncernem se sídlem v Dortmundu sdružujícím celosvětově více jak 70 dceřiných společností. Po celém světe zaměstnává přes 7 tisíc zaměstnanců a dosahuje ročního obratu přes 30 mld. Kč, přičemž podstatnou část výnosů tvoří právě čerpací technika. Také na českém trhu patří Wilo společně s výrobci Grundfos, KSB a Sigma k nejrozšířenějším značkám, které nabízejí komplexní produktovou nabídku čerpadel. Wilo patří mezi lídry v inovacích a jeho čerpadla se vyznačují vysokou technickou úrovní, kvalitou zpracování a vysokou účinností. Špičkové kvalitě odpovídá také vyšší cena výrobků, takže čerpadla Wilo se nejčastěji využívají tam, kde je nutná 100% spolehlivost a vysoká výkonnost - zásobování pitnou vodou, centrální odvádění odpadních vod, čistírny odpadních vod, náročné provozy v nemocnicích, hotelech a obytných domech, složitější průmyslové a zemědělské instalace apod.

  Webové stránky výrobce: www.willo.cz

  Zobrazit všechny produkty WILO

Doporučené příslušenství

Podobné produkty

POTŘEBUJETE  PORADIT?

Máte zájem o čerpadlo? Zašlete nám nezávaznou poptávku.

Poptávka

Zavolejte nám! Rádi Vám pomůžeme vybrat správné čerpadlo.

799 512 789

Zavřít